Klubi i Artit

Një klub dedikuar nxënësve të talentuar në fushën e artit, i njohur si Klubi i Artit, ofron një platformë të veçantë për të zhvilluar dhe
shfaqur aftësitë artistike të nxënësve të gjimnazit “Dertliu”, duke
përfshirë përgatitjen artistike, spikatjen e talenteve, bashkëpunimin me regjisorë dhe balerinë, si dhe vënien në skenë të veprave botërore.

Spikatja e talenteve dhe përgatitja artistike

Klubi i Artit shërben si një trampolinë për nxënësit me talente të
veçanta artistike, në aktrim, kërcim dhe kanto. Nëpërmjet aktiviteteve të ndryshme, përfshirë konkurse të artit, ekspozita dhe performanca jashtëshkollore, nxënësit tregojnë talentin e tyre të jashtëzakonshëm dhe marrin vlerësim për punën e tyre krijuese. Klubi i Artit nxit nxënësit të eksplorojnë dhe të zhvillojnë potencialin e tyre artistik në mënyrë që të bëhen shembuj frymëzues për të tjerët.

Vënia në skenë e veprave botërore

Kultivimi i një baze të fortë dhe cilësore artistike është çelësi
kryesor i suksesit! Drejtuesit përgjegjës të Klubit të Artit bëjnë një
përzgjedhje të mirëmenduar të kryeveprave botërore artistike, për të
kultivuar artin e vërtetë! Nxënësit punojnë së bashku për të
interpretuar dhe paraqitur performanca të mëdha artistike, përfshirë
teatër, dans, muzikë dhe shfaqje multimediale.

Bashkëpunimi me regjisorë dhe balerinë

Klubi i Artit në gjimnazin “Dertliu” siguron mundësinë për bashkëpunim me profesionistë të njohur në fushën e regjisë dhe baletit. Nxënësit kanë rastin të mësojnë nga profesionistë të këtyre fushave, të studiojnë teknikat dhe stilin e tyre, si dhe të punojnë në projekte bashkëpunuese. Kjo përvojë e çmuar ndihmon nxënësit të zhvillojnë aftësitë e tyre artistike dhe të kuptojnë thellësinë dhe
kompleksitetin e punës së artistëve profesionistë.

Klubi i Artit është një hapësirë ku arti bëhet burim frymëzimi dhe
zhvillimi!

Zgjidhja juaj për një të ardhme të sigurt!

ADRESA: Rr.”Medar Shtylla”
Vila Nr 2, Komuna e Parisit

CEL: +355692076243

E-MAIL: info@dertliu.edu.al
              gjimnazidertliu@gmail.com

E Hënë – E Premte : 08:00 – 15:00

INSTITUCIONET ARSIMORE “DERTLIU” janë sot një qendër edukative, me një frymë të lartë intelektuale e qytetare, me metoda europiane mësimdhënieje, me mjedise të standardeve ndërkombëtare dhe staf të kualifikuar mësuesish në çdo fushë. Laboratorë të pajisur me gjithçka të nevojshme për zhvillimin e lëndëve shkencore dhe praktikave të ndryshme mësimore.

Follow us

© Copyright 2023 Gjimnazi Dertliu All Rights Reserved – Designed and Powered by: inTech.al